podstawowe dane

Stolica: Tunis

Powierzchnia: 163 610km2

Ludność: 10 384 000

Waluta: dinar tunezyjski (TND)

Język urzędowy: arabski

Religia: islam - 98%

Hammamet

Hammamet - najlepsze plaże

Hammamet leży na wybrzeżu Tunezji, pomiedzy Tunisem i Soussą. W ciągu stu lat z małej rybackiej wioski powstał resort wypoczynkowy dla całej rodziny.W początku wieku odkryli to miejsce zamożni europejczycy, którzy szukali miejsc dla wypoczynku. Z czasem Hammamet przekształcił się w ośrodek wypoczynkowy, który corocznie przyciąga tysiące urlopowiczów. Można tam znależć jedne z najlepszych plaż w Tunezji. Bursztynowy piasek i błekitne wody zadowolą każdego, nawet najbardziej wybrednego urlopowicza.

medina hammamet

Hammamet jest zbudowany wokół starego fortu, "Kabash". W murach tego fortu mieszci się medina (stare miasto). Można tam znależć sprzedawców, którzy oferują zwiedzającycm róznorakie towary.Można wiąc kupić dywaniki, produkty skórzane, orintalne lustra, tradycyjne wyroby garncarskie oraz wiele innych oryginalnych pamiątek

Yasmine Hammamet

Oprócz starej zabytkowej części, ważną rolę odgrywa nowoczesna częsć miejscowości, która powstało jako resort turystyczny. Ta część miasta nazywana jest Yasmine Hammamet.Usytowana na południe od "starego" Hammamet jest nowoczesnym centrum turystycznym wypełnionym hotelami butikami, kafejkami, resteuracjami, teatrami kinami i muzeami.

Nocne życie w Hammamet skupia się na dwóch głównych ulicach:ave Habib Bourguiba i ave de la République.Można znaleźć tam przytulne knajpki i kafejki serwujące tradycyjne tunezyjskie dania i napoje.

©www.etunezja.info