podstawowe dane

Stolica: Tunis

Powierzchnia: 163 610km2

Ludność: 10 384 000

Waluta: dinar tunezyjski (TND)

Jêzyk urzędowy: arabski

Religia: islam - 98%

Hammamet

Hammamet - najlepsze plaże

Hammamet leży na wybrzeżu Tunezji, pomiedzy Tunisem i Soussą. W ciągu stu lat z małej rybackiej wioski powstał resort wypoczynkowy dla całej rodziny.W początku wieku odkryli to miejsce zamożni europejczycy, którzy szukali miejsc dla wypoczynku. Z czasem Hammamet przekształcił się w ośrodek wypoczynkowy, który corocznie przyciąga tysiące urlopowiczów. Można tam znaleźć jedne z najlepszych plaż w Tunezji. Bursztynowy piasek i błękitne wody zadowolą każdego, nawet najbardziej wybrednego urlopowicza.

medina hammamet

Hammamet jest zbudowany wokół starego fortu, "Kabash". W murach tego fortu mieszci się medina (stare miasto). Można tam znaleźć sprzedawców, którzy oferują zwiedzającycm róznorakie towary.Można więc kupić dywaniki, produkty skórzane, orientalne lustra, tradycyjne wyroby garncarskie oraz wiele innych oryginalnych pamiątek

Yasmine Hammamet

Oprócz starej zabytkowej części, ważną rolę odgrywa nowoczesna część miejscowości, która powstała jako resort turystyczny. Ta część miasta nazywana jest Yasmine Hammamet.Usytowana na południe od "starego" Hammamet jest nowoczesnym centrum turystycznym wypełnionym hotelami, butikami, kafejkami, restauracjami, teatrami, kinami i muzeami.

Nocne życie w Hammamet skupia się na dwóch głównych ulicach:ave Habib Bourguiba i ave de la République.Można znależć tam przytulne knajpki i kafejki serwujące tradycyjne tunezyjskie dania i napoje.

©www.etunezja.info