podstawowe dane

Stolica: Tunis

Powierzchnia: 163 610km2

Ludność: 10 384 000

Waluta: dinar tunezyjski (TND)

Jêzyk urzędowy: arabski

Religia: islam - 98%

Sousse

Sousse

Sousse - jest trzecim co do wielkości miastem Tunezji.Jest położone na wschodnim wybrzeżu w odległości 140 kilometrów od Tunisu. Jest to jedne z tych miejsc, których nie można pominąć podczas podróży po Tunezji. Jesto jedne z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, popularność ta spowodowana jest wielością atrakcji, które może każdy turysta znależć w Sousse.

Ribat

ribat w sousse

Jednym z najciekawszych zabytków i najlepiej zachowanych zabytków starożytności jest ribat. Jest to muzułumański klasztor, który jednocześnie spełniał rolę obronną. Ribat w Sousse jest jednym z najlepszych przykładów islamskiej architektury w Tunezji. Ribat w Sousse zbudowany jest na planie kwadratu o boku 38m, posiada potężne ponad 13- metrowe mury obronne, w których mogła się schronic przed najeźdźcami miejscowa ludność. We południowo-wschodniej części ribatu umieszcona jest 27 metrowa, okrągła wieża obserwacyjna. Z wieży tej rozciąga się fantastyczny widok.

Medina

Medina w Sousse jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, co samo w sobie jest doskonałą rekomndacją do zwiedzania. Ta najstarsza część miasta położona jest nad samym morzem i otoczona jest potężnymi murami. Medina jest plątaniną wąskich, krętych uliczek, schodów i nieregularnie położonych domów. Podczas wędrówki po tym uroczym labiryncie drogowskazami drogowskazami są wysokie wieże miniaretów.

Medina w Sousse jest jednocześnie miejscem w którym można nabyć wspaniałą pamiątkę po wczasach w Tunezji. Niezliczona ilośc kramików oferuje ogromny wybór przeróżnych towarów. W udanych zakupach może pomóc umiejętnośc targowania. Skuteczne negocjacje mogą pomóc w zakupie pamiątek za ułamek pierwotnie proponowanej ceny.

El Kantaoui

W odległości 10 km od Sousse leży nowoczesna turystyczna miejscowość El Kantaoui. Miejscowość ta polecana jest szczególnie dla osób, które pragną spędzic pobyt w Tunezji aktywnie. Ze względu na lokalizację ogromnego portu jachtowego, który jednocześnie może pomieścić 300 jachtów, jest to centrum wszelakich sportów wodnych. Dla osób, które nie mają odpowiednich umiejętności istnieje wiele szkół i i ośrodków szkolenia, które pozwolą na poprawę umiejętności żeglarskich.

©www.etunezja.info