podstawowe dane

Stolica: Tunis

Powierzchnia: 163 610km2

Ludność: 10 384 000

Waluta: dinar tunezyjski (TND)

Jêzyk urzędowy: arabski

Religia: islam - 98%

Tunezja - aktywny wypoczynek

Sporty wodne

Z powodu ponad tysiąckilometrowego wybrzeża i doskonnałego klimatu Tunezja jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych.Każdy większy resort oferuje bogate mozliwości wyboru ulubionej aktywności.Tunezja, zwłaszcza zimową porą jest rajem dla żeglarzy. Przystępne ceny przyciągają wielu amatorów ąeglarstwa z Europy.

Niezwykle popularnym wodnym sportem jest nurkowanie.Szczególnie atrakcyjnymi miejscami do nurkowania jest Tabarka i pogranicze Algieri. Następnym miejscem gdzie panuja doskonałe warunki do nurkowania jest Hammamet. W pobliżu tego miejsca znajduje się wiele wraków (głownie niemieckich i włoskich z II Wojny Światowej.) Podwodny spacer może byæ doskonałym uatrakcyjnieniem konwencjonalnych wakacji.

Golf

pole golfowe w Tunezji

Z powodu swojego klimatu, który umozliwia całorocznż gre w golfa, Tunezja jest idealnym miejscem dla miłośników tego sportu. Doskonałe pola golfowe można znaleźć w pobliżu miejscowości:Sousse, Hammamet, Djerba, Trozeur, Tunis, Tabarka i Monastir. Każdy kto preferuje ten sport, z przyjemnością skorzysta z pól golfowych rozsianych między palmami i drzewami oliwkowymi. Popularność golfa i korzystne warunki do gry sprawiają, że ta dyscyplina rozwija sie tu dynamicznie.

Obserwacja ptaków

Dbałość Tunezji o środowisko naturalne, duża ilośc chronionych stref i parków narodowych powoduje wysoki poziom bioróżnorodności tego kraju. Tunezja leży na głównym szlaku migracyjnym ptaków i posiada doskonałe warunki do ich rozwoju (dużo rozlewisk i mokradeł). Zimą na bagnach parku narodowego Ichkeul przebywa jednocześnie kilkaset tysięcy ptaków wodnych, migrujących z całej Europy. Sprzyjające warunki powodują, ąe w Tunezji moąna zaobserwowaæ około 400 gatunków ptaków, w tym około połowa z nich zamieszkuje tu na stałe. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek możliwość obserwacji rożnorodnych gatunków ptaków (a przy okazji innych zwierząt) może byæ doskonała alternatywą wobec spędznia urlopu na plaży.

"Gwiezdne wojny " na tunezyjskiej pustyni

Tunezyjska pustynia w Matmata jest miejscem gdzie kręcono wiele znanych filmów. Do najbardziej znaczących obrazów, których znaczne epizody powstały na tutejszych pustyniach należą "Gwiezdne Wojny" i "Angielski Pacjent". Wykorzystuj±c popularność tych kultowych produkcji wielu operatorów wycieczek oferuje podróże gdzie tunezyjska pustynia imitowała odległe planety.

©www.etunezja.info