podstawowe dane

Stolica: Tunis

Powierzchnia: 163 610km2

Ludność: 10 384 000

Waluta: dinar tunezyjski (TND)

Język urzędowy: arabski

Religia: islam - 98%

Tunezja - aktywny wypoczynek

Sporty wodne

Z powodu ponad tysiąckilometrowego wybrzeża i doskaonałego klimatu Tunezja jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych.Każdy większy resort oferuje bogate mozliwości wyboru ulubionej aktywności.Tunezja, zwłaszcza zimową porą jest rajem dla żeglarzy. Przystępne ceny przyciągają wielu amatorów żeglarstwa z Europy.

Niezwykle popularnym wodnym sportem jest nurkowanie.Szczególnie atrakcyjnymi miejscami do nurkowania jest Tabarka i pogranicze Algieri. Następnym miejscem gdzie panuja doskonałe warunki do nurkowania jest Hammamet. W pobliżu tego miejsca znajduje się wiele wraków (głownie niemieckich i włoskich z II Wojny Światowej.) Podwodny spacer może być doskonałym uatrakcyjnieniem konwencjonalnych wakacji.

Golf

pole golfowe w Tunezji

Z powodu swojego klimatu, który umozliwia całoroczną grę w golfa, Tunezja jest idealnym miejscem dla miłośników tego sportu. Doskonałe pola golfowe można znależć w pobliżu miejscowości:Sousse, Hammamet, Djerba, Trozeur, Tunis, Tabarka i Monastir.Każdy kto preferuje ten sport, z przyjemnością skorzysta z pól golfowych rozsianych między palmami i drzewami oliwkowymi. Popularność golfa i korzystne warunki do gry sprawiają, że ta dyscyplina rozwija sie tu dynamicznie

Podglądanie ptaków

Dbałość Tunezji o środowisko naturalne, duża ilośc chronionych stref i parków narodowych powoduje wysoki poziom bioróżnorodności tego kraju. Tunezja leży na głównym szlaku migracyjnym ptaków i posiada doskonałe warunki do ich rozwoju (dużo rozlewisk i mokradeł). Zimą na bagnach parku narodowego Ichkeul przebywa jednocześnie kilkaset tysięcy tys. ptaków wodnych, migrujących z całej Europy. Sprzyjające warunki powodują, że w Tunezji można zaobserwować około 400 gatunków ptaków, w tym około połowa z nich zamieszkuje tu na stałe. Dla osób, które preferują aktywny wypoczynek możliwość oglądania rożnorodnych gatunków ptaków (a przy okazji innych zwierząt) może być doskonała alternatywą wobec spędznia urlopu na plaży.

"Gwiezdne wojny " na tunezyjskiej pustyni

Tunezyjska pustynia w Matmata jest miejscem gdzie kręcono wiele znanych filmów. Do najbardziej znaczących obrazów, których znaczne epizody powstały na tutejszych pustyniach należą "Gwiezdne Wojny" i "Angielski Pacjent". Wykorzystując popularność tych kultowych produkcji wielu operatorów wycieczek oferuje podróże gdzie tunezyjska pustynia imitowała odległe planety.

©www.etunezja.info